Ako si dobre vybrať AVS prístroj?

Je to jednoduché: použite tento návod, zostavený zákazníkmi Galaxy za 20 rokov skúseností. Kritéria sú radené od najdôležitejšieho po menej dôležité.
 

 

1. Úžitok, ktorý hľadáte

Chcete relaxovať? Odstrániť nespavosť? Zvýšiť odolnosť voči stresu, zlepšiť učenie, odstrániť depresie?... Vyberajte prístroj, ktorý bude mať dostatok programov v danej kategórii alebo kategóriách, ktoré potrebujete.

 

 

 

2. Účinnosť

Všetky naše AVS prístroje majú proklamovanú a garantovanú účinnosť, tie účinejšie však poskytujú účinky rýchlejšie a cilenejšie. O účinnosti rozhoduje najviac: 
a) Presné zacielenie programu: čím víacej programov v danej kategórii, tým lepšie.
b) Druh svetelnej stimulácie: jednofarebná= najmenej účinná, veľafarebná = nejviac. Najúčinejšia je veľafarebná  Ganzfeld stimulace (GS), ktorú majú prístroje novej generácie (iBrain, Relaxman, Laxman – všetky verzie, Energys).

 

3. Cena

Jedná sa o jednorázovú investíciu, ktorá přináša významný, niekedy životne zásadný prospech veľa rokov.  Priemerná užitná doba je 12 rokov, nie je výnimku ani 15-20 rokov spoľahlivého používania. Jedno použitue tak vychádza v priemere na 0,10 centov až 1 euro.

 

 

4. Vkus, skúsenost, obľuba

Nejdôležitejšie zákaznícke kritériá  sú tieto:
a) Programy s hudbou sú oveľa populárnejšie, viacej sa páčia ako programy iba s technickými stimulačními zvukmi. Programy s hudbou majú prístroje novej generácie (Relaxman, iBrain, Laxman – obe verzie). Poznámka: hudbu ide pripočúvať, prepojiť s akýmkoĺvek AVS prístrojom (z CD, MP3 pomocou kábla, ktorý je súčasťou balenia každého prístroja), ale pokuľ je hudba priamo vstavaná v programoch, je to pohodlnejšie.
b) Druh svetelnej stimulácie: veľafarebná sa viac páči (umožňujú iBrain, Relaxman, Laxman – všetky verzie).
c) Ďalšieobtížně spriemerovateľné faktory: design, predchádzajúca skúsenosť, špeciálne funkcie, komfort pri používaní.

 

 


V čom sa líši lacnejší a drahší AVS prístroje?

1) V počtu programov. Lacnejšie modely majú väčšinou (výnimky existujú) menší počet a výber programov, nižšie konkrétne zacielenie. Celkový počet programov nerozhoduje tak zásadne o účinnosti, dôležitéje vybrať si model, ktorý má pre Vás vhodné kategórie. Pokiaľ bude mať prístroj i s malým počtom programov dobre obsadené 1-2 kategórie, ktoré potrebujete, tak je to v poriadku.
2) V typu svetelnej stimulácie, od jednofarebnej, cez trojfarebnú  až po veľafarebnú. Veľafarebná svetelná stimulácia má veľký vplyv na účinnosť.  
3) V kvalite programov. U našich AVS prístrojov nie je rozdiel v kvalite programov tak zásadný, ale predsa len je poznať. Drahšie prístroje mávajú kvalitnejšie programy (súvisí to aj s tým, že mávajú  farebnú svetelnú stimuláciu a programy s hudbou).

 existujú ešte ďalšie, menej podstatnejšie  rozdiely:
a) komfort, design, pohodlnosť, ľahkosť používania: napríklad u dražhších modelov kvalitné slúchadlá, menu v češtine, programy s hudbou, ďalšie funkcie a režimy apod.,
b) drahšiemodely mávajú rôzné bonusy zadarmo,
c) celkové prevedenie drahších modelov je samozrejme v  lepšej kvalite materiálov, designu apod.


Nie je možné zakaždým povedať, že najdrahší AVS prístroj je práve pre Vás ten najlepší, rovnako tak ako že s najlacnejším modelom ušetríte. Nič menej cena je v našom portfóliu AVS dosť presným vodítkom, ktorým vyjadruje celkovú kvalitu jednotlivých modelov.

 

Motto: aj ten najlacnejší náš AVS prístroj Vám splní najčastejšie potřeby, minimálne v piatichi základných kategóriách: relaxácia, odstránenie stresu a únavy, učenie, dobrý spánok, odstránenie depresií. Ten najdrahší prístroj Vám splní potreby vo veľa, vo všetkých ďalších kategóriách, a to naviac oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie.
 
 
 
 

 

A výborná pomôcka pre rozhodovanie na záver: 

 

Najpredávanejšie AVS prístroje za rok 2016 na Slovensku:

 

Za obdobie január-oktober 2016

 
poradie     model % z celku     poznámka
1 Laxman     37%     všetky verzie
2 Relaxman     19%             verzie I (starý)
3 Dreamer 12%  
4 Medic 9% predaj ukončen
5 výpredaj 8% niekolko modelov
6 Galaxy 7%  
7 Brainmax 5% teraz vo výpredaji
8 iBrain 3%